כל המידע על הדברה אורגנית

הדברה אורגנית –  הדברה ידידותית לסביבה

נמאס לכם מחרקים, מזיקים, מכרסמים ושאר חיות מציקות? מחפשים הדברה יעילה וידידותית לסביבה? הדברה אורגנית היא הפתרון המושלם בשבילכם.
כיום, ישנם סוגים רבים של הדברה כגון: הדברה ביולוגית, הדברה כימית, הדברה אורגנית הדברה אלקטרונית וכו. בכל הדברה, משתמשים בסוגים שונים של חומרים מדבירים ולכולן יש מטרה אחת ויחידה: לחסל את המפגע הקיים. מכיוון שהמזיקים השונים, פוגעים בנו ובאיכות חיינו. שיטות ההדברה השונות מוכרחות להיות יעילות ומותאמות. שכן, רק כך הדברה תהיה אפקטיבית לאורך זמן. במהלך השנים התברר כי שימוש בהדברות למיניהן גורמות נזק רב לבני האדם ולסביבה בה הם חיים. חומרים רבים המשמשים להדברה נאסרו לשימוש והוצאו מחוץ לחוק. לכן, מבין כל השיטות השונות הדברה אורגנית היא אחת השיטות המומלצות ביותר, ובכדי לבצע הדברה אורגנית באופן יסודי, מומלץ לשכור חברת הדברה המתמחה בנושא הדברה אורגנית וטבעית.

הדברה אורגנית – שימרו על הבריאות שלכם

באופן די טבעי, הבריאות שלנו תלויה בסביבה בה אנו חיים. ובמילים אחרות סביבה חולה שווה אנשים לא בריאים. הטרנד הירוק וההבנה שעל זיהום אוויר משלמים בבריאות, הולידו את הצורך להתמודד עם בעיות זיהום הסביבה בכלל ובעיית ההדברה בפרט. אחד מהאמצעים שמסייעים לנו להילחם בתופעת זיהום האוויר ותורמים משמעותית לשיפור רמת החיים שלנו היא ריסוס בשיטת – הדברה אורגנית.
הדברה אורגנית מומלצת במיוחד בבתים שבהם יש תינוקות וילדים קטנים. הדברה אורגנית שומרת על בריאותנו ועל בריאות ילדינו ובמקביל היא נלחמת בתופעת המזיקים הרבים.

מה זה הדברה אורגנית ?

הדברה אורגנית היא למעשה שיטת הדברה שמשתמשת בחומרים אורגאניים, טבעיים לחלוטין, ששומרים על הסביבה שלנו ירוקה הרבה יותר. כמו כן, הדברה אורגנית היא הדברה בטוחה יותר משיטות הדברה אחרות. וזאת בעקבות השימוש בחומרים טבעיים, המופקים מצמחים שונים בעלי רעילות נמוכה או חוסר רעילות. ובעוד ששאר שיטות ההדברה משאירות אותנו מוקפים ברעלים מסוכנים, הדברה אורגנית מאפשרת לנו להישאר שלווים ורגועים. בעקבות המודעות הגוברת לכל מה שקשור לסביבה שלנו, הדברה אורגנית הפכה להיות בשנים האחרונות פופולארית מאוד. ומעבר לכך, הדברה אורגנית הוכיחה את עצמה כשיטת הדברה אפקטיבית שאינה נופלת מהשיטות האחרות.

מלבד היתרונות הירוקים והבריאותיים שציינו, הדברה אורגנית הינה שיטה נוחה מאוד לשימוש מהדברה רגילה. שכן, לפני הדברה רגילה, צריך לאחסן את דברי המאכל, לפנות את הבית, לחכות שהבית יתאוורר וכו. הדברה אורגנית כפי שציינו, היא הדברה ללא רעלים, מה שפותר אותנו מהכנת הבית ומכאב הראש המיותר.בכל מקרה, בין אתם מבצעים הדברה אורגנית או הדברה רגילה, מומלץ להתפנות מהבית.

 הדברה אורגנית- חומרי הדברה אורגניים

חשוב לדעת שלחומרי ההדברה השונים יש שימוש נרחב ביותר, אבל גם מזהם ומזיק מאוד. שכן, רוב חומרי ההדברה הם בעצם רעלים  המתפרקים לאט. בזמן שהם פוגעים במזיקים, הם פוגעים גם בצמחים, בעלי חיים ובבני האדם. אם נחשוב על זה לרגע נגלה שהרעלים הללו נמצאים למעשה כמעט בכל מקום. אנו מרססים אותם על המזון, מרססים אותם על עצים וצמחים ובאופן כללי – אנו משתמשים ברעלים הללו כמעט ללא הבחנה. בעקבות כך אנו למעשה מזהמים את האוויר, את המזון, את מקורות המים השונים ואת הקרקעות. חשוב לדעת כי ניתן לצמצם את הנזק ואת הזיהום על ידי שימוש בשיטת הדברה אורגנית. כאשר אנו מבצעים הדברה אורגנית ומשתמשים בחומרי הדברה אורגניים טבעיים, שמגנים עלינו, אנו מונעים את הנזק שגורמים חומרי הדברה רגילים ומרוויחים סביבה ירוקה.

הדברה אורגנית בקרקעות

כפי שציינו, חומרי ההדברה הרעילים מתפרקים לאט ונשארים לאורך זמן. שימוש בהדברה כימיקלית בקרקעות המשמשות לגידולים חקלאיים פוגע הן באיכות הקרקע והן בגידולים השונים. ובסופו של דבר פוגע גם בנו. כמו כן, עם הזמן צמחים מסוימים מפתחים עמידות בפני הרעלים השונים ובעוד שהצמחים הבריאים מתים, הצמחים הרעילים ממשיכים לחיות.
למרות השימוש הקיים בכימיקלים השונים, ישנם חקלאים רבים הדוגלים בשיטה הטבעית והם מקפידים על הדברה אורגנית. הביקוש המתרחב למזון אורגני  גרם לצרכנים ולחקלאים להבין, שמזון שרוסס באמצעות הדברה אורגנית, בריא יותר וניתן לאכול אותו ללא חשש. הדברה אורגנית בקרקעות המדושנות בחומרים טבעיים בלבד, תאפשר לנו לגדל מזון איכותי ובריא יותר.

 מה זה תכשיר הדברה אורגני?

אחת הדרכים לבצע הדברה אורגנית היא באמצעות תכשירים אורגניים ביתיים. מהיום, לא צריך להשתמש בתכשירים כימיקלים ורעילים עם ריח לוואי. וניתן למצוא מגוון רחב של תכשירים אורגניים כגון: מלכודות נמלים אורגניים, תרסיסים וקוטלים אורגניים, מדבירים אורגניים וכו. חשוב לדעת, שחלק מהתכשירים משמשים אותנו להגנה על צמחים והדברת מחלות בצמחים, ירקות ופירות. וחלקם משמשים אותנו להדברה כללית. כל תכשירי ההדברה האורגניים מופקים כמובן, מחומרים טבעיים שונים והם אינם רעילים לבני אדם ולחיות מחמד. כמו כן, הדברה אורגנית באמצעות תכשירים אורגנים נמשכת לאורך זמן ומחירי התכשירים שווים לכל כיס.

כיצד למצוא חברת הדברה אורגנית?

ישנם מקרים שבהם השימוש במוצרי הדברה אורגנית ביתיים, אינו מספיק וצריך להיעזר בחברה חיצונית. במקרים שכאלו, ככל שתמהרו להזמין שירותי הדברה אורגנית כך תפטרו מהבעיה בקלות ובזמן קצר. חשוב לדעת, כי לא כל חברות ההדברה מבצעות הדברה אורגנית ובכל זאת ניתן למצוא בקלות רבה חברות שמתמתחות בשיטת הדברה אורגנית. בין אם אתם מזמינים שירותי הדברה אורגנית או הדברה רגילה, יש לברר, האם החברה בה בחרתם היא בעלת רישיון הדברה מטעם המשרד להגנת הסביבה. שכן, הדברה רגילה או הדברה אורגנית שמתבצעת על ידי מתחזים או אנשים ללא רישיון יכולה להיות מסוכנת מאוד לסביבה ולבני האדם. חוץ מבדיקת התעודות והרישיונות של המדביר, מומלץ לבדוק גם את ניסיונו המקצועי ואת אמינותו. כמו כן, הדברה אורגנית וסוגי ההדברה האחרים נעשים בשיטות שונות ולכן, כדאי לברר מראש את הדברים הבאים בטרם הזמנת המדביר:
● באילו חומרים ותכשירים משתמשת המדביר.
● כמה זמן נמשכת ההדברה והאם מדובר בטיפול מתמשך או חד פעמי.
● האם צריך לארגן את הבית מראש.
● האם צריך לפנות אותו ולכמה זמן.
● האם הריסוס רעיל.
● האם הריסוס יכול להזיק לבני אדם או לחיות מחמד.
● כמה זמן הריסוס מחזיק מעמד.
● כמה זמן לאחר הריסוס ניתן לנקות את הבית.
● אילו דברים מותר או אסור לעשות לאחר ההדברה.
● בקשו לראות המלצות של החברה המדבירה.

  בדרך כלל,  גביית המחיר על שירותי הדברה אורגנית או הדברה רגילה תלויה בגודל הדירה. לכן, לפני שאתם מזמינים את המדביר, בצעו סקר מחירים קטן והתייעצו בחברים ובמכרים. בדקו האם יש הבדלים במחירים בין הדברה אורגנית להדברה רגילה. יכול להיות שאיש מקצוע איכותי יעלה לנו קצת יותר אבל השקט הנפשי שלנו יישאר לאורך זמן.  כמו כן, בכדי למצוא חברת הדברה אורגנית בקלות מומלץ להשתמש ברשת האינטרנט וכך ניתן לברר את כל המידע הדרוש לנו מבעוד מועד. אל תהססו לשאול כל שאלה, בסופו של דבר, מדובר בכסף שלכם ואף חשוב יותר, בבריאות שלכם.

לסיכום, הדברה אורגנית, שומרת על בריאותם של בני האדם ועל בריאותה של הסביבה. כאשר אנו משתמשים בהדברה אורגנית אנו שומרים על חיים וסביבה ירוקים, נקיים ובריאים הרבה יותר. אז בפעם הבאה שאתם נזקקים לשירותי הדברה, שקלו להזמין הדברה אורגנית ואולי תצאו נשכרים ומרוצים וזאת בזכות הדברה אורגנית.

Call Now Button