כל המידע על הדברה ירוקה

במה שונה הדברה ירוקה מהדברה רגילה?

כל שנה, בתקופת האביב, אנו נתקלים ביותר ויותר חרקים ומזיקים שיוצאים ממחילותיהם לברך את  החום השורר באוויר; נמלים החולשות על השיש במטבח, תיקנים המופיעים במרפסת השירות ועכבישים שטווים קוריהם ברחבי הבית. בדרך כלל, באותה תקופה של השנה אנו בוחרים לבצע הדברה בבית על מנת לדאוג לקיץ נטול מזיקים ככל האפשר, אך לעיתים אין אנו יודעים מה ההדברה הנכונה עבורנו, איזו הדברה פחות מזיקה ומהי ההדברה היעילה ביותר.

סוגי ההדברות

כיום בשוק קיימים שני סוגים של הדברות נפוצות במיוחד: הדברה רגילה והדברה ירוקה (הנקראת לעיתים גם הדברה אורגנית). בנוסף, נוכל למצוא הדברות המיועדות למזיקים ספציפיים כמו הדברת טרמיטים, הדברת עש (המתבצעת ישירות אל תוך ארונות הבגדים בעדינות) הדברת מכרסמים שנועדה לפתור בעיות של חולדות ועכברים, הדברת עקרבים ונדלים ועוד. ברוב הבתים מתבצעת הדברה סטנדרטית שנועדה לפתור את בעיית המזיקים הנמצאת בכל דירה רגילה.

הדברה רגילה

את ההדברה הרגילה כולם מכירים ולבטח גם ביצעתם אותה בשלב כזה או אחר. מדובר בהדברה המערבת חומרים כימיקלים חזקים הנכנסים אל מחילות המזיקים, הורגים אותם ומונעים מהם לחזור. היתרונות של הדברה רגילה הם שזו הדברה חזקה שנשארת לאורך זמן ועובדת על מגוון רחב מאד של מזיקים, והיא לעיתים אף מעט זולה יותר מהדברה ירוקה, אך החסרונות הנלווים אליה  משמעותיים פי כמה: מדובר בכימיקלים לא בטוחים ומסוכנים, יש לפנות את הבית לתקופה ממושכת (יום, יומיים או אפילו שלושה ימים, בהתאם לסוג ההדברה בו השתמשו), בעלי החיים יכולים להגיב רע מאד אל חומרי ההדברה, ויש לנקות את הבית נמרצות על מנת לא להיחשף לכימיקלים שבה.

הדברה ירוקה

הדברה ירוקה (אותה תוכלו למצוא בשלל שמות: הדברה אורגנית, הדברה אקולוגית, הדברה טבעית ועוד) היא הדברה שאינה משתמשת בכימיקלים המסוכנים בהם משתמשים בתהליך הדברה רגילה ולכן היא בטוחה יותר לשימוש באופן משמעותי. ההדברה משתמשת לרוב בחומרים טבעיים העשויים מצמחים בעלי תכונות הגורמות למזיקים ולטפילים להתרחק מהם. ההדברה מאפשרת לשוב אל הבית לאחר מספר שעות בודדות, היא בטוחה לשימוש עם בעלי חיים, תינוקות וקשישים, ואינה מותירה ריח רע. הדברה ירוקה קלה לניקוי והיא אף ידידותית מאד לסביבה ואינה משחררת רעלים לאוויר.

עשה-זאת- בעצמך

אנשים לעיתים בוחרים לבצע את ההדברה בעצמם, אך לדבר כזה יכולות להיות השפעות מאד מזיקות. ללא הידע והניסיון שיש לאנשי המקצוע, מדובר בפעולה שבמקרה הטוב לא תזיק. אנשי המקצוע מיומנים בהנחת החומרים ופיזורם באופן שווה ובצורה המתאימה ברחבי החללים בבית, וכמובן יודעים למגן את עצמם מפני שאיפת רעלים או גרימת נזק. כאשר בוחרים לרכוש חומרי הדברה לבד, אין שום התחייבות על טיב ההדברה, איכות החומר, בטיחות החומר ובמיוחד- יעילות ההדברה עצמה. מומלץ בחום רב לבצע הדברות אך ורק על ידי אנשי מקצוע מיומנים, בשביל בטיחות ויעילות מקסימלית!

קרא עוד: הרחקת יונים | הדברת מזיקים

Call Now Button