לכידת חולדות

כל מה שעליכם לדעת על לכידת חולדות

חולדות הן חיות יונקות ממשפחת המכרסמים בעלות כושר הישרדות גבוהה בצורה יוצאת דופן. ייתכן כי לא ידעתם זאת, אך החולדות הן היונק הנפוץ ביותר ברחבי העולם. אצלנו בישראל קיימים שני זני חולדות נפוצים במיוחד - חולדת החוף וחולדה מצויה. בהיותן חיות מכרסמות, החולדות עלולות לגרום לנזקים רבים לנו, בני האדם, הן לרכוש והן לבריאות. לכידת חולדות היא אחת הדרכים להימנע מהסיכונים הטמונים במגורים או שהייה שקרבה לחולדות.

לכידת חולדות - מדוע זה נחוץ לנו?

ייתכן כי חלקכם לא יבינו מדוע בעצם לכידת חולדות היא פעולה נחוצה. על כן כדאי לדעת כי החולדות הנפוצות נוהגות לכרסם כמעט כל דבר - מוצרי מזון הנקרים בדרכן, רהיטים ועוד. מעבר לנזק הכלכלי שעלול להיגרם מנוכחותן של חולדות, קיים גם חשש משמעותי להעברת מחלות. מלבד סיבות אלו, אנשים רבים נגעלים ונרתעים מקרבתן של חולדות. לכידת חולדות היא דרך יעילה ואפקטיבית להרחיק חולדות ממקום מגורים או בית עסק.

כיצד מתבצעת לכידת חולדות?

ניתן ללכוד חולדות באמצעות שימוש במגוון מלכודות - קיימות מלכודות המכילות פיתיון עבור החולדה או מלכודות דבק. עם זאת, לכידת חולדות, כמו כל עבודה, היא בהחלט מטלה שניתן ואף רצוי להעביר לבעל מקצוע - קיימות חברות הדברה רבות המספקות שירותי לכידת חולדות ללא חומרי הדברה או רעלים.

יתרונותיה של לכידת חולדות מול הדברה

במידה והתגלתה חולדה במגוריכם או בבית העסק שלכם, לכידת חולדות היא כנראה האפשרות העדיפה עבורכם, זאת משום שבמרבית תהליכי ההדברה מעורבים חומרים רעילים שאינכם רוצים בקרבתכם. מלבד זאת, לכידת חולדות מתגלה כשיטה בעלת סיכויי הצלחה גבוהים יותר משל הדברה. כאשר מפזרים רעל בכדי להדביר חולדות עלול להיווצר מצב בו הרעל אינו משפיע עליהן, לעומת זאת לכידת חולדות אפקטיבית עבור כל חולדה ללא קשר לסוג החולדה או גודלה. במקרים מסוימים החולדה תעביר על גופה את הרעל ממקום אחד למקום אחר - דבר המסכן אתכם. במידה ואכן החולדה הורעלה מהרעל שפוזר, ייתכן כי יעברו ימים עד שתמצאו את הגווייה, במהלך ימים אלו יצטבר במקום ריח לא נעים. כשאר חולדה נלכדת במלכודת נחסך מכם המחזה והריח הלא סימפטיים.

 

Call Now Button