האם חשוב להזמין מומחה להדברת טרמיטים?

האם חשוב להזמין מומחה להדברת טרמיטים?

כנראה שהטרמיטים הם המכה ה-11. הם קטנים, כמעט בלתי נראים, חיים בקנים ענקיים וגורמים הרבה יותר נזק והרס משחשבתם שיצור כזה יכול. ניתן להבחין בחבלות שלהם ברחבי הבית והגינה, כאשר רהיטי עץ מתפוררים, ומשקופים מפזרים אבק על הרצפה, אך למרבה הצער, כמעט ובלתי ניתן לזהות אותם עד לאחר שהנזק כבר נגרם. אז איך באמת מבחינים בטרמיטים ובעיקר- מה הדרך הנכונה ביותר להפטר מהם לצמיתות?

מהם הטרמיטים?

הטרמיטים הם חרקים קטנטנים וחיוורים, דומים בגודלם לנמלים קטנות, החיים במושבות עצומות (לעיתים עד כמה מיליוני טרמיטים במושבה אחת) אשר מנוהלות על ידי מלך ומלכה שמתרבים באופן קבוע. תזונתם העיקרית של הטרמיטים מורכבת מעץ על כל סוגיו, וכאשר הם מתמקמים בבית הם יכולים לכרסם רהיטים, משקופים, ידיות ודלתות במהירות, ומבלי שתרגישו בהם כלל.  בארץ ישראל ניתן למצוא מספר זנים שונים של טרמיטים והם נפוצים בעיקר באזור מדבר יהודה, דרום הארץ והשפלה.

כיצד הם מזיקים?

הנזק העיקרי שנגרם על ידי טרמיטים הוא כמובן הנזק לעץ ברחבי הבית או בגינה. הטרמיטים אוכלים את העץ לאט, מחוררים חורים קטנים וכמעט ואינם משאירים ראיות מלבד שבילי אבק אקראיים ליד משקופים או דלתות. הם אוכלים כמעט כל דבר העשוי מעץ, החל מידיות, ארונות, מזנונים, משקופים, דלתות, ריהוט גינה ועוד. מומחה הדברה מקצועי יוכל לזהות את הנזק ולאבחן כמה זמן קיימת מושבת הטרמיטים ומה הדרך היעילה ביותר להפטר מהם.

מניעת הטרמיטים

אם עוד לא נפגעתם על ידי טרמיטים, ישנם כמה צעדים אותם תוכלו לבצע על מנת להקדים תרופה למכה. ראשית: היו מודעים. אם אתם גרים בבית בעל רהיטי עץ מרובים, הקפידו להזמין איש מקצוע  כל שנתיים על מנת שיסרוק את הבית וינסה לאתר טרמיטים. זיהוי מוקדם מקל על עבודת המדביר ומקטין משמעותית את הנזק שנגרם לרהיטים יקרים. אם התקנתם דק או פרגולה בחצר, הקפידו לוודא שבעלי המקצוע משאירים מרחק סביר בין העץ לקרקע, ואם קיימת פסולת עץ בסביבתכם (אם אתם או שכנים ביצעתם שיפוץ או תיקון בבית) – הקפידו להרחיק את הפסולת מן הבית שכן היא מהווה סיכון.

זיהוי הטרמיטים בביתכם

אם אתם חושדים שנפגעתם על ידי טרמיטים- הזמינו מומחה הדברה מוסמך מהר ככל האפשר על מנת שיסרוק את הבית ויאתר את המזיקים. ניתן אמנם לזהות את הטרמיטים לבד, אך זו פעולה מורכבת שרוב האנשים לא ידעו כיצד לבצע והמתנה עם הזיהוי וההדברה יכולה לגבות מחיר יקר מהרהיטים בביתכם.

הזמנת מומחה להדברה

הדברת הטרמיטים לרוב מתבצעת על ידי קידוח חורים בקירות והזרמת חומר הדברה מיוחד ישירות אל הקרקע לכן חייבת להתבצע על ידי מומחה הדברת טרמיטים בקיא ומנוסה בסוג ההדברה הזה. שימו לב- לא כל המדבירים הרגילים ידעו כיצד להדביר טרמיטים ועליכם לבחור אדם עם ניסיון מוכח. אל תפחדו לשאול את המדביר על שנות הניסיון שלו ובאילו חומרים הוא משתמש על מנת לקבל הכחדה יעילה וקבועה של החרקים המזיקים.

קרא עוד: הדברה ירוקה הדברת סוגי מזיקים

Call Now Button